Kawiarnia artystyczna

  

“Cafe Orangerie”,  to nazwa niewielkiej kawiarenki jaka została uruchomiona 16 października 2020 roku w budynku zatońskiej oranżerii. Część wnętrz znajduje się również w  dobudowanym pawilonie, który powstał w miejscu dawnej loggi. Choć budynek jest niewielki, to pod względem architektury jest imponujący. Podczas prac konserwatorskich zostały pieczołowicie odtworzone zniszczone w 99 % detale architektoniczne. Wystawiony w 1871 roku przez księcia Alexandra budynek uwodzi modnym w tamtych czasach wnętrzem, nawiązującym do architektury antycznej.  Dzisiaj budynek kawiarni służy nie tylko jako miejsce, w którym można napić się  wyśmienitej kawy i zjeść deser, ale również jako przestrzeń działań w sferze kultury i sztuki. Kawiarenka ma więc w domyśle pełnić rolę miejsca aktywności artystycznej. Wystawy, koncerty i spotkania z ludźmi kultury będą wkrótce cieszyć zmysły, tych którzy zawitają w jej progi.

Niecodzienne menu w “Cafe Orengerie”

     W kawiarni tej nie znajdziecie Państwo kilkunastu rodzajów ciast i deserów, ale znajdziecie coś czego nie mają inne lokale. Trzy desery:

“Śnieżna bomba czekoladowa” , “Bomba Maurycego i “Delfinka”, to desery inspirowane XIX wiecznymi przepisami smakołyków, jakie były serwowane na stole Talleyranda.  Ucztą dla podniebienia będzie również “Florentynka”,  czyli toskańska fantazja na temat tiramisu.

      Specjalnie i tylko dla Was wykonywane są w niewielkich ilościach, bez użycia przemysłowych urządzeń. Ręcznie wykonywane i zdobione stanowię niewątpliwa atrakcję.

 “Śnieżna bomba czekoladowa” jest deserem musowym, z białej czekolady, z chrupiącą prażynką i frużeliną
z owoców leśnych.

 “Bomba Maurycego”, to kula waniliowo-czekoladowa oprószona wanilią i nadziewana owocami granatu
i frużeliną.

“Delfinka”  z kolei jest wytrawnym musem szampańskim dla osób, które nie łakną nazbyt słodkich doznań. Wykonana jest na bazie białego musującego wina półsłodkiego.  

 

     Napijecie się tu Państwo  również fantastycznej kawy z lokalnej palarni (Coffee Hunter). To specjalnie dla nas skomponowana mieszanka ziaren kawy wypalanych tylko dla nas. “Kawa Książęca” zdobyła już uznanie naszych klientów, którzy specjalnie dla niej odwiedzają nasza kawiarnię
ZAPRASZAMY

 

W SEZONIE ZIMOWYM KAWIARNIA CZYNNA W GODZINACH:

WT-PT 12.00-18.00

SOB-ND 11.00-19.00