Kawiarnia artystyczna

  

“Cafe Orangerie”,  to nazwa niewielkiej kawiarenki jaka została uruchomiona 16 października 2020 roku w budynku zatońskiej oranżerii. Część wnętrz znajduje się również w  dobudowanym pawilonie, który powstał w miejscu dawnej loggi. Choć budynek jest niewielki, to pod względem architektury jest imponujący. Podczas prac konserwatorskich zostały pieczołowicie odtworzone zniszczone w 99 % detale architektoniczne. Wystawiony w 1871 roku przez księcia Alexandra budynek uwodzi modnym w tamtych czasach wnętrzem, nawiązującym do architektury antycznej.  Dzisiaj budynek kawiarni służy nie tylko jako miejsce, w którym można napić się  wyśmienitej kawy i zjeść deser, ale również jako przestrzeń działań w sferze kultury i sztuki. Kawiarenka ma więc w domyśle pełnić rolę miejsca aktywności artystycznej. Wystawy, koncerty i spotkania z ludźmi kultury będą wkrótce cieszyć zmysły, tych którzy zawitają w jej progi.

Niecodzienne menu w “Cafe Orengerie”

     W kawiarni tej nie znajdziecie Państwo kilkunastu rodzajów ciast i deserów, ale znajdziecie coś czego nie mają inne lokale. Trzy desery:

“Śnieżna bomba czekoladowa” , “Bomba Maurycego i “Delfinka”, to desery inspirowane XIX wiecznymi przepisami smakołyków, jakie były serwowane na stole Talleyranda.  Ucztą dla podniebienia będzie również “Florentynka”,  czyli toskańska fantazja na temat tiramisu.

      Specjalnie i tylko dla Was wykonywane są w niewielkich ilościach, bez użycia przemysłowych urządzeń. Ręcznie wykonywane i zdobione stanowię niewątpliwa atrakcję.

 “Śnieżna bomba czekoladowa” jest deserem musowym, z białej czekolady, z chrupiącą prażynką i frużeliną
z owoców leśnych.

 “Bomba Maurycego”, to kula waniliowo-czekoladowa oprószona wanilią i nadziewana owocami granatu
i frużeliną.

“Delfinka”  z kolei jest wytrawnym musem szampańskim dla osób, które nie łakną nazbyt słodkich doznań. Wykonana jest na bazie białego musującego wina półsłodkiego.  

 

     Napijecie się tu Państwo  również fantastycznej kawy z lokalnej palarni (Coffee Hunter), a już wkrótce specjalnej mieszanki kaw wypalanej tylko dla nas.

Wszak sam książę  Talleyrand zwykł mawiać o tym napoju:

KAWIARNIA CZYNNA

PN – CZW.     14.00 – 18.00

PT                  14.00 – 19.00

SOB. – ND     11.00 – 19.00