Questy

Questy, to propozycja na dobrą zabawę połączona ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności. Jeżeli szukać najbliższego skojarzenia, to należy wypowiedzieć słowo “podchody” . Tak jest,  questy, to stara harcerska gra w nowej/nowoczesnej odsłonie. Uczestnicy questów zapoznają się z fabułą przygotowanej opowieści i zostają w nią wciągnięci za pomocą zadań jakie maja zrealizować. Odkrywają zagadki, wykonują zadania, rozszyfrowują wiadomości, zdobywają wiadomości i pokazują swoją sprawność. Zupełnie niespodziewanie nabywając w tym samym czasie umiejętności i zdobywając wiedzę. Wszystko to w połączeniu z zespołową rywalizacją sprawia , że uczestnicy dobrze się bawią.

Questy, to doskonały sposób na spędzanie czasu dla klas szkolnych, rodzin, drużyn harcerskich i wszystkich innych, którzy preferują mądry, aktywny wypoczynek.

 

     Fundacja obecnie organizuje dwa historyczne questy. Jeden osadzony jest w historii I poł. XIX wieku, a drugi w I poł. XX wieku. Oba opowiadają o postaciach związanych z historią zatońskiego pałacu. Każda z drużyn ( 3-4 osobowych) wyposażona jest w materiały takie jak ilustrowana fabuła z zadaniami i karta pracy. Dodatkowo w różnych miejscach pałacu i parku czekają ukryte przedmioty niezbędne do realizacji zadań. Uczestnicy poruszają się z mapą i realizują poszczególne zadania. W Zatoniu w ramach realizacji projektu bawiła się młodzież z Polskich i Niemieckich  szkół w Zielonej Górze, Żaganiu, Forst i Cottbus.

.