Winiarskie Anegdoty

     Niedzielne zimne popołudnie 7 marca miało również swoją ciepłą odsłonę. O godzinie 16.00 w trejażu przy oranżerii zagościła sztuka, literatura i wino.  Jerzy Fedro pokazywał swoje obrazy z cyklu „Winiarskie Anegdoty”, ale również tworzył na oczach rysunek pandemiczny.

     

Krzysztof Fedorowicz opowiadał o swojej nowej książce „Zaświaty” i wyprodukowanym, w swojej winnicy Miłosz, winie pandemicznym.

   

Asystentki w kolorowych strojach, książę Dino w cylindrze, artysta w wielkim berecie z piórkiem sprawiali wrażenie jakby w przestrzeń pałacową zawitała komedia dell’arte. Prace Jerzego Fedro zostały rozlosowane wśród uczestników, dla zziębniętych gości organizatorzy przygotowali  ciepłą grochóweczkę, a osobom które popisały się wiedzą o parku rozdaliśmy piękne przewodniki.

            

I choć ograniczenia pandemiczne sprawiły, że uczestnicy musieli trzymać dystans i chodzić w maseczkach, to dobre humory i  lampka wina dawały namiastkę normalności.

Fundacja Ogrody Kultury i Zielonogórski Ośrodek Kultury niedzielną imprezą otworzyli cykl spotkań w Zatoniu z wielką nadzieją na dobry 2021 rok.