Wino

WINO „Duchesse  de Dino”  jest  dedykowane temu miejscu.

     Wyprodukowane zostało w starych zabudowaniach folwarcznych  w Bożnowie należących w XIX wieku do Doroty księżnej de Talleyrand-Périgord, księżnej Dino i księżnej żagańskiej.  Sama winnica założona została opodal miejsca gdzie  księżna miała również  swoje winnice.

Ta wybitna postać patronująca Zatoniu i Fundacji Ogrody Kultury szczególną estymą darzyła ludzi związanych ze sztuką kulinarną.

MARIE ANTOINE CAREME

To właśnie dla niej przygotowywał potrawy jeden z najwybitniejszych kucharzy  Marie-Antoine Carême, twórca tego, co dzisiaj nazywamy kuchnią francuską.

Oddajemy w Państwa dłonie i usta ten szlachetny trunek z wielką nadzieją, że dotkniecie przez moment  nie tylko czaru epoki, ale i wykwintności godnej książęcego stołu.

 

OPIS:
Wino  Białe, Półwytrawne

Szczepy: Johanniter, Hibernal, Solaris.

     Wino białe o barwie bardzo jasnej słomki. Nos świeży, cytrusowy, w tle słodkie nuty kwiatów czarnego bzu. W ustach łagodnie cytrusowe, lekko mineralne. Słodycz zarysowana ale przyjemnie zbalansowana nienachalną kwasowością. Całość zharmonizowana, zakończone delikatnym pikantnym podbiciem.

 

Wino zapakowane w stylową, drewnianą skrzynkę opatrzoną  sygnaturą kawiarni, stanowi oryginalny prezent, lub pamiątkę z miejsca.